GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Lockurna 292163
*
nr 29 2163
LOCKURNA
Gefle, H17
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik lockurna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:14
-
6696 Lockurna
Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:59
*
LOCKURNA
nr 29 2163
LOCKURNA
Gefle, H17
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2001 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik lockurna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:14 -
6696 Lockurna
Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:59



